Dnia 27 i 28 lutego 2020r. odbyła się wycieczka edukacyjna  pt.,,Bajeczna wyprawa,, w której wzięły udział klasy 1 i 2.

Naszą wycieczkę po Łodzi rozpoczęliśmy spacerem po najsłynniejszej ulicy Piotrkowskiej jak również odwiedziliśmy szkole filmową.

Mieliśmy również przyjemność spacerować po alei gwiazd.  Gdzie mogliśmy zobaczyć  wiele znanych nazwisk aktorów jak również reżyserów . Podczas naszego zwiedzania  widzieliśmy wiele różnych pomników takich jak np. Juliana Tuwima. Ta postać ma dla tych mieszkańców bardzo duże znaczenie cechuje to zwyczaj pocierania go po nosie, osoby które to robią uważają że pisarz przyniesie im szczęście. Kolejnym pomnikiem był np. Miś uszatek, Pani przewodnik powiedziała nam o tym jak wyglądała praca nad stworzeniem tej bajki dla dzieci. Podczas kręcenia jej zostało wykorzystanych wiele misiów. Również dowiedzieliśmy się o tym że na początku Miś miał klapnięte nie to ucho które widnieje nawet na pomniku.

Naszym ostatnim etapem wycieczki był spektakl pod tytułem ,, Nędznicy,, ta sztuka była bardzo ciekawa ponieważ zostały w niej poruszonych wiele problemów oraz ukazanie postaw ludzkich w trudnych dla nich wyborach i sytuacjach.