W dniu 22 kwietnia odbyło się rozdanie nagród przyznanych w czwartej edycji Frankosfery.

W konkursie wzięli udział uczniowie z jedenastu płockich szkół.

W konkurencji wiedzy o piosence i wykonawcach francuskojęzycznych, w kategorii gimnazjalnej, zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 6 im. Władysława Szafera, drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie  Gimnazjum nr 8 im. Aleksandra Macieszy z Oddziałami Integracyjnymi. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjne okazały się drużyny z Zespołu Szkół Centrum Edukacji.

W konkurencji plastycznej, w grupie gimnazjalnej, pierwsze miejsce zdobyła uczennica z Gimnazjum Nr 8, drugą nagrodę ex aequo otrzymały uczennice z Gimnazjum nr 4 im. Obrońców Płocka 1920 roku oraz z Gimnazjum nr 6. W kategorii ponadgimnazjalnej na pierwszym miejscu znalazło się Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły, na drugim Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego. Komisja przyznała trzecie miejsce ex aequo uczennicom z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej.

Wystawę nagrodzonych prac, zaprezentowaną już podczas rozdania nagród, będzie można zobaczyć w maju w budynku PWSZ przy ulicy Gałczyńskiego 28 i w czerwcu w siedzibie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego  przy ulicy Kościuszki 20.

Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz opiekunom za przygotowanie uczniów i współpracę.